ویژگی ها


فرش مجازی یا Interactive Floor یکی از کاربردهای بسیار جالب ویدئو پروژکتورهاست. ویدئو پروژکتوری تصویر را روی زمین می تاباند و دوربین یا سنسوری این تصویر را دیده و پردازش می کند و اشخاص می توانند با قدم زدن روی این تصویر با آن تعامل داشته و جلوه های بصری بسیار زیبائی تولید کنند. حتی می توان بازی های کامپیوتری را اجرا کرد. مثلا بازی فوتبال. توپ واقعی در کار نیست ولی می توان به تصویر توپ روی زمین به طور مجازی ضربه زد و فوتبال بازی کرد. آنچه که گفته شد به طور خلاصه فرش مجازی را توضیح می دهد. یکی از قابلیت های ویدئو پروژکتورها که این روزها بسیار فراگیر شده و بسیار جالب و هیجان انگیز است.


یک سیستم فرش مجازی از بخش های زیر تشکیل شده است:

۱. ویدئو پروژکتوری با شدت نور مناسب و رزولوشن کافی جهت نمایش محتویات دیجیتال

2. دوربین یا سنسور جهت کالیبره کرده تصویر و ایجاد تعامل با کاربر

3. کامپیوتری جهت تولید محتوی و پردازش تصویر

4. نرم افزارهای تعاملی ویژه

از کاربردهای این سیستم می توان به استفاده در مهد کودک ها و شهربازی ها و فروشگاه ها و مکان های تفریحی و نمایشگاهی نام برد.

همچنین الزامی به تشکیل تصویر روی سطح زمین وجود ندارد.می توان تصویر را روی دیوار نیز تشکیل داد و از ویژگی های بسیار جالب این سیستم استفاده کرد. در مکان های بزرگ همچنین می توان با استفاده از چند ویدئو پروژکتور تصاویر و جلوه های بسیار ویژه ای تولید کرد.


تجربه منحصر به فرد استفاده از فرش های مجازی در سرتاسر جهان در حال گسترش یافتن است. به تازگی متوجه راه های استفاده از فرش های مجازی شده اند. فرش مجازی چیزی است که می تواند به عنوان یک ابزار برای آموزش کودکان در محیط های کلاس درس استفاده شود. بازاریان از فرش مجازی برای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی استفاده می کنند. پزشکان متخصص در حال یافتن فواید آن برای بیماران خود هستند. بسیاری از افراد فرش های مجازی را درست بک راه خوب برای گذراندن لحظاتی خوش می بینند

با توجه به مقاله ای نشریه Touchscreen « فرش مجازی ترکیب منحصر به فردی از حرکات فردی (بازدیدکنندگان) به همراه بازاریابی دیجیتالی را فراهم می کند. نرم افزار های تعاملی می تواند هر سطح زمینی را به یک مکان منحصر به فرد، هیجان انگیز و تفریحی سرشار از حرکت تبدیل نماید. تعاملی که بدون دردسر است و فقط باعث سرگرمی می شود».

تعاملی بودن

یکی از جنبه های شگفت انگیز فرش هوشمند تعداد زیاد افرادی است که می توانند بر روی فرش مجازی حضور داشته باشند. افراد زیادی می توانند بر روی فرش مجازی راه بروند و با فضای همان زمین تعامل داشته باشند. بعضی اوقات چندین نفر به طور همزمان می توانند این کار را انجام دهند. و برای پوشش فضاهای بزرگ یک زمین طراحی شده است.این امکان را بوجود می آورد تا افراد گیم ها و ورزش های خاص برا به شیوه جدید و منحصر به فرد بازی کنند. به افراد اجازه می دهد تا بدون نگه داشتن کنترلر در یک دنیای مجازی ورزش و گیم به هر حرکتی واکنش نشان دهند .

پروژکتورهای چند رسانه ای

پروژکتورهای چند رسانه ای فرش هوشمند برای ارائه تجربیات بسیار ویژه استفاده می شوند.این پروژکتورها قادر به نمایش انواع مختلف تصاویر،کاراکترها یا الگوها از بالای سطح زمین هستند .از چراغ مادون قرمز و دوربین ها برای این منظور استفاده می شود.این حرکت موجب پاسخ (واکنش)از سوی فرش هوشمند می شود.سپس گرافیک را تغییر داده و تعامل بیشتری با شخص راه رونده روی فرش هوشمند انجام می دهد.

سرگرم کردن

اگر تصویر ساحلی بر روی زمین پخش شود،مردم می توانند احساس کنند که در هر قدم شان در حال راه رفتن بر روی ماسه هستند.حتی ردپا هم می تواند بر روی شن و ماسه باقی بماند.این فرش هوشمند می تواند به گردشگران احتمالی کمک کند تا بودنشان را در یک تفریحگاه تجربه کنند.


" iFloorCloudAd "

You can now follow us on telegram channel

JOIN CHANNEL
CLOSE